Як вибрати якісне обладнання для рентгенкабінету: корисні поради
Обладнати рентгенологічний кабінет складно. Вимог багато: суміжні кімнати не повинні бути житловими, сам кабінет повинен складатися з трьох приміщень, необхідні хороша витяжка та підлога з діелектрика.
Але, зрозуміло, найскладніше замовити обладнання на https://www.licarno.com.ua/. Адже доступних варіантів багато, а можливості обмежені. Потрібно визначитись із головним.
Цифра та плівка
Нарівні з дещо застарілими плівковими апаратами зустрічаються цифрові. Поява електронних рентгенапаратів не витіснила попереднє покоління, і сьогодні досить легко замовити рентген на https://www.licarno.com.ua/product-category/rentgen-obladnannya/ плівкового різновиду. Він має вагому перевагу: ціна.
Плівкові апарати помітно дешевші, тому невеликі приватні клініки та багато державних організацій обирають саме їх.
Цифра дорожча, але функцій у неї більше. До того ж не потрібно обладнати окрему фотолабораторію для прояву знімків: картинка готова одночасно. Відповідно, знімки готові швидше, а сама зйомка займає менше часу. І має менш руйнівний вплив на організм: доза рентгенівського випромінювання нижче.
Габарити
З ціною визначились. Наступний пункт – місце. Чи багато у кабінеті простору? Якщо його достатньо, і пристрій будуть використовувати на єдиному об’єкті, вибрати потрібно стаціонарний рентген. Такі апарати габаритні, але потужніші, та й функцій у них більше.
Чому потужність важлива? Справа в принципі роботи пристрою. Чим потужніший апарат, тим коротша експозиція (процес зйомки пацієнта та бомбардування його тіла рентгенівським випромінюванням). Відповідно, коротка зйомка менше шкодить здоров’ю. Звичайна потужність у стаціонарного приладу 40-80 кВт, портативного 12,5-32 кВт. Різниця очевидна.
У стаціонарних пристроїв трубка-випромінювач може кріпитися до стелі або підлогового штатива. У другому випадку простіше монтаж, у першому обладнання займає менше місця. До того ж стельова установка дозволить обслуговувати більше пацієнтів.
Портативні рентгенапарати займають менше місця. Вони легші та мобільніші: прилад відносно просто перенести, що зручно для пересувних кабінетів та машин швидкої допомоги.
Інші особливості
Зйомка в рентгенівських апаратах може проводитися або лежачи або стоячи. Більш дорогі моделі дозволяють знімати у двох положеннях. Це чудовий вибір для неспеціалізованого кабінету.
До слова про спеціалізацію. Зустрічається вузькоспеціалізоване рентгенівське обладнання: для стоматології, мамографії та подібних впливів. Такі прилади дещо відрізняються від стандартних. Якщо ви підбираєте техніку до спеціалізованого кабінету, орієнтуйтеся на профіль.