Як мити робота пилососа? Підтримуємо чистоту розумного прибиральника
Оточити себе усіма зручностями та не морочитися щодо прибирання бажає кожен. Бо це економить час, який можна використати для інших справ.
Ну, або відпочинку. Електронні прибиральники допомагають утримувати дім та офіс в порядку. Але, чи знаєте ви, що для належної роботи та тривалого терміну служби робот пилосос потребує регулярного обслуговування? Як доглядати за роботом-прибиральником? Як його помити, коли замінити фільтри? Про все це та більше розповідають фахівці AVIC, магазину електроніки та гаджетів з Харкова.
Коли чистити пилосос?
Періодичність обслуговування пилосмока залежить від:
- частоти використання пристрою;
- ступеня забруднення підлоги;
- видів бруду, що доводиться прибирати;
- дотримання інструкцій виробника.
За замовчуванням передбачається, що робот пилосос використовується один раз на день із середнім ступенем забруднення. Тоді діють терміни, вказані виробником. При більш частому використанні вони частішають.
Як доглядати за окремими аксесуарами робота-прибиральника?
Основна щітка – головний інструмент очистки
Робота в складних умовах може призвести до накопичення великої кількості бруду на щетині щітки. Щоб запобігти поломкам, її слід регулярно чистити. Знявши щітку з робота, видаліть волосся та шерсть, скориставшись ножицями або спецінструментом, якщо такий є в комплекті. Час від часу не завадить промити робот пилосос водою. Заміну щітки варто робити кожні 6 місяців.
Бічні щітки – доступ до важкодоступних місць
Забруднюються не рідше, ніж основна щітка, оскільки найбільше бруду накопичується в кутах і безпосередньо біля стін. Шерсть, волосся з часом можуть вплинути на ефективність збирання бруду, а якщо ними знехтувати, вони можуть навіть заклинити! Протирайте щітки час від часу, а також не лінуйтесь відкрутити та прибрати пил під ними. Міняти бічні щітки рекомендується кожні 3-6 місяців, в залежності від рекомендацій виробника.
Центральне (маневрене) колесо робота-пилососа
Бруд, що накопичується під колесом, через деякий час ускладнює рух робота. Щоб пилосос працював ефективніше, їх варто тримати в чистоті. Колесо слід знімати та чистити приблизно раз на тиждень. А якщо воно пошкоджене, його потрібно замінити.
HEPA фільтр для якості повітря
Елемент запобігає розпорошенню невидимого бруду, пилу, бактерій і алергенів у приміщенні. Бажано раз на тиждень виймати його та витрушувати. Якщо у вас є фільтр на заміну, брудний можна помити і ретельно просушити. Змінювати HEPA доцільно кожні 3-4 місяці.
Бічні колеса і датчики
Регулярно очищаючи найбільш забруднені елементи, не можна забувати про бічні колеса і датчики. Датчики забезпечують ефективне переміщення по кімнаті, а бічні колеса дозволяють роботу пересуватися і долати пороги.
Резервуар для відходів – регулярно його спорожнюйте!
Час від часу перевіряйте стан місткості для відходів. Переповнений контейнер означає, що пилосос більше не збиратиме нічого з підлоги. Найкраще спорожняти його після кожного чищення, хоча це індивідуальна справа. Також варто промивати його проточною водою раз в 2 тижні. Або дивлячись, настільки ємність брудна.
Перелічені вище дії мають займати від кількох до 10-15 хвилин. Це значно менше, ніж щоденне сухе або вологе прибирання підлоги. Саме тому доцільно купити робот пилосос та слідкувати за його станом. В інтернет-магазині AVIC: https://avic.ua/roboty-pylososy можна замовити розумного прибиральника будь яких преміальних брендів: Xiaomi, Dreame, Robot Roomba, Roidmi, Roborock та інших, з доставкою по Україні.