Підсилювачі мобільного зв’язку, репітери GSM, 3G, 4G

16.10.2024 | Раздел: Полезные советы

Підсилювачі GSM, 3G, 4G зв’язку Причини слабкого сигналу 3G
Усі випадки слабкого чи невпевненого прийому стільникового сигналу можна розділити на великі групи.

Перша і найочевидніша — віддаленість користувача від базової станції (вишки) стільникового оператора. Другий випадок – зниження якості зв’язку всередині приміщень.

Часто ця проблема виникає за межами міст: у сільській місцевості, на дачах та інших місцях, що знаходяться на кордоні 3G-4G покриття. Крім відстані до вежі, негативну роль відіграє ландшафт: перепади висоти, лісові масиви та інші перешкоди знижують якість сигналу, тому він доходить до користувача в суттєво ослабленому вигляді.

Як посилити сигнал мобільного зв’язку

У свою чергу, пряма видимість базової станції чи тривалі рівні ділянки ландшафту — сприятливі поширення радіохвиль чинники. Наприклад, лісосмуга знижує якість сигналу, але наявність за нею озера, річки або поля набагато краще суцільного лісу аж до самої вежі.

Залізобетонні конструкції, стіни, перекриття і навіть шибки вкрай негативно позначаються на силі сигналу. В результаті навіть у центрі міста зв’язок може запросто ослабнути або повністю зникнути, якщо ви спуститеся в підземний паркінг або зайдете до офісної будівлі. Навіть якщо на вулиці мобільні пристрої вловлюють 3G на відмінно і показують усі п’ять паличок, всередині будівлі якість зв’язку може виявитися незадовільною.

У всіх випадках для забезпечення стабільного з’єднання і підвищення швидкості інтернету потрібне додаткове посилення сигналу. Важливо пам’ятати тільки одне: щоб посилити сигнал, він повинен бути присутнім хоча б на мінімальному рівні в місці встановлення антени. Неможливо посилити сигнал, якого немає, тому розпочати підготовку до посилення зв’язку потрібно з пошуку місця найвпевненішого прийому.

Частоти та стандарти 3G-зв’язку
Перш ніж розпочати посилення мобільного зв’язку, потрібно зрозуміти, який саме сигнал ви плануєте посилювати. Все радіообладнання – від простих антен до репітерів та бустерів – розраховане на певні частотні діапазони. Одні пристрої підтримують більше діапазонів, інші менше. Зазвичай не потрібно посилювати всі радіочастоти: це невиправдано дорого і просто не потрібно. Набагато ефективніше дізнатися, які частотні діапазони вам потрібні для роботи. Це дозволить не купувати універсальне дороге обладнання та обмежитися профільними пристроями, які підходять саме під ваш випадок.

Переважна більшість базових станцій 3G-4G працюють у частотному діапазоні 2100 МГц. 3G-стандарт, який відповідає цьому діапазону, зазвичай називають UMTS-2100. По цих мережах передається як голосовий зв’язок, так і мобільний інтернет, тому посилення частотного діапазону 2100 МГц найчастіше є найкращим рішенням.

Оскільки сучасні смартфони вибирають переважний стандарт зв’язку автоматично, у ситуаціях невпевненого прийому вони часто «скачуть» між режимами 2G та 3G. Така поведінка призводить до перебоїв у роботі голосового зв’язку та нестабільної роботи інтернету. Як правило, у телефоні можна заборонити перемикання, вибравши вручну один конкретний стандарт, але це пов’язано з додатковими незручностями. Наприклад, вибравши стабільний GSM (2G), ви позбавляєте себе 3G-інтернету, і навпаки, вибравши нестабільний 3G, ризикуєте зіткнутися з перебоями в розмовах.

Установка системи посилення дозволяє вирішити ці проблеми разом, забезпечивши надійну роботу як голосового зв’язку, так і Інтернет.

Способи посилення сигналу
Залежно від того, чи потрібно покращити якість лише інтернету, або також необхідно посилити голосовий зв’язок, застосовуються різні підходи.

Коли з’єднання використовується тільки для виходу в інтернет, найкраще рішення — це встановлення зовнішньої антени, що підключається до WiFi-роутера або модему. Це найбільш економічний і простий варіант, для якого не потрібно купувати дорогі підсилювачі.

Проте, цей спосіб є ряд істотних обмежень. По-перше, роутер і модем забезпечують доступ смартфонів, планшетів та комп’ютерів до інтернету, але не підсилюють голосовий зв’язок. Таким чином, якщо у вашому місцезнаходженні є проблеми з голосовим зв’язком, установка роутера їх ніяк не вирішить.

По-друге, для модемів та роутерів потрібна окрема SIM-картка. За допомогою модему ви зможете підключити до мобільного інтернету один пристрій із USB-портом, за допомогою роутера – організувати WiFi-мережу для підключення кількох бездротових пристроїв. Тим не менш, стороння людина, що прийшла з вулиці, не зможе підключитися зі смартфона до 3G-інтернету свого оператора: вам спочатку доведеться надати йому доступ до WiFi.

Коли потрібно забезпечити доступ до 3G-інтернету безпосередньо з мобільних пристроїв або підвищити якість голосового зв’язку, не уникнути встановлення системи посилення з репітером та внутрішньою антеною.

Нижче ми докладно р

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...