Основні відомості про шкоду та екологічність под систем

25.10.2023 | Раздел: Кухня

Не можна сказати, що похапцем перемогли класичні сигарети, але на п’єдесталі першості точно їх потіснили.

 

Особливою популярністю користуються pod-системи-часто одноразові компактні пристрої. Яскраві, модні, дають багато смаку і пара-чого ще бажати? Люди все частіше вважають за краще замовити драг і поди, причому основні парильники — молоді люди і підлітки. Виробники запевняють, що під-системи абсолютно безпечні, але чи немає в цьому лукавства?

Шкода здоров’ю

Велика частина рідин для подів містить нікотин. Речовина це шкідливе і викликає звикання на фізіологічному рівні. Але навіть якщо нікотину в складі немає, основа рідини — гліцерин і пропіленгліколь. Окремо вони цілком безпечні, навіть в їжу вживати можна, але вдихання — це трохи інше. Пари можуть викликати алергічні реакції, а також специфічну «попкорновую» хвороба (названа так, оскільки вперше виявлена у виробляють попкорн людей). Фактично це різновид бронхіту, так що заявити, що поди не викликають проблем з легенями, не можна.

До того ж при спільному нагріванні гліцерин і пропіленгліколь перетворюються в канцерогени — формальдегід і акролеїн. Самі по собі ці речовини досить отруйні.

Які ще наслідки викликає ширяння? Сухість у роті, кашель, запалення горла і ротової порожнини, кисневе голодування.

Екологія

Під-система-це пластик, акумулятор і власне POD, система нагріву. Пластик розкладається довго. Тварини їдять яскраві пластикові предмети досить часто, особливо від цього страждають птахи і морські мешканці. Пластик забиває шлунок і заважає повноцінно харчуватися, приносячи помилкове відчуття ситості. Акумулятори вимагають ретельної утилізації, в іншому випадку сильно отруюючи навколишнє середовище.

Якщо відпрацював своє під просто викинутий в смітник, повноцінно його не утилізують. Розбирати ж пристрій, здавати на переробку пластик і на утилізацію електроніку досить клопітно.

Позитивні моменти

Нікотин в подах сольовий-штучний. Його рН відповідає людському, і він завдає менше шкоди. Також менша кількість приносить більше відчуття» накура», так що курцеві вистачає меншої кількості отрути.

Дим сигарети неймовірно небезпечний: в ньому безліч отруйних сполук. Основної шкоди завдає навіть не нікотин, а смоли і продукти Gorenje. Під-система не настільки шкідлива. До того ж повністю знімається проблема пасивного куріння: пар впливає тільки на парильника, не на оточуючих.

З точки зору екології ситуація краща, ніж з класичними сигаретами. Недопалки — це не просто папір, вони розкладаються по 10 років, і тварини їх теж їдять. Тільки на відміну від нейтрального пластика недопалки отруйні: отруюють живі організми, воду, грунт. А ще не до кінця погашений недопалок може призвести до пожежі.

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...