Наскільки корисна сауна: особливості її впливу на стан здоров’я

20.08.2023 | Раздел: Ванная комната

Відвідування фінської лазні може приносити не лише приємні відчуття, а й сприяти зміцненню здоров’я.

Низка наукових досліджень свідчить про те, що регулярне перебування у сауні може значно покращити стан організму. Серед багатьох корисних аспектів, досягнутих завдяки цій процедурі, можна відзначити зниження ризику розвитку серцево-судинних та нейродегенеративних захворювань, захворювань дихальних шляхів, таких як грип та бронхіальна астма, а також зниження інтенсивності головного болю та болю у суглобах. Все це може призвести до зменшення ризику смерті та покращення якості життя, на рівні, подібному до регулярних фізичних навантажень. Такі результати презентовані в фінському науковому обзорі, який був опублікований у журналі «Mayo Clinic Proceedings» 31 липня 2018 року. Дослідження включало аналіз спостережних, рандомізованих та нерандомізованих контрольованих досліджень, що стосуються традиційної фінської сауни, інформація з яких була зібрана з баз даних MEDLINE та EMBASE, включаючи дані до 24 лютого 2018 року.

Якщо ви плануєте створити свою власну сауну, ми рекомендуємо звернутися до експертів компанії Parmaster. Вони спеціалізуються на повному циклі будівництва саун і лазень, від розробки проекту до завершальних оздоблювальних робіт. Ви можете дізнатися більше за посиланням https://sauna777.com.ua/prodykcija/stroitelstvo-sauny.

В одному з наведених досліджень виявлено, що особи, які відвідували лазню 4-7 разів на тиждень, мали на 3 рази менше ймовірність отримати геморагічний інсульт, порівняно з тими, хто відвідував сауну лише один раз на тиждень (відношення ризиків 0,33, 95% довірчий інтервал 0,07-1,51). Ще одне дослідження вказує на зменшення ризику розвитку деменції та хвороби Альцгеймера (відношення ризиків відповідно 0,34 та 0,35), коли кількість відвідувань від 4 до 7 разів на тиждень порівнювалася з 1 разом на тиждень. Однак деякі інші дослідження вимагають підтвердження цих результатів у рандомізованих клінічних випробуваннях.

Дослідження також показали, що після 30-хвилинного перебування у сауні може спостерігатися зниження систолічного та діастолічного артеріального тиску. Однак автори вказують, що цей ефект вимагає подальших підтверджень через більші рандомізовані клінічні дослідження.

Потенційні механізми, які можуть пояснити ці корисні ефекти, включають покращення функції ендотелію, зменшення окислювального стресу, зниження запального процесу, вплив на автономну нервову систему, а також зміни рівнів натрійуретичного пептиду та ліпідів, і зменшення жорсткості артерій та товщини їх стінок.

Хоча наявні докази вказують на те, що відвідування сауни є корисним і може мати терапевтичний потенціал, особливо для тих, хто з медичних причин не може виконувати інші фізичні навантаження, слід пам’ятати про певні обмеження та протипоказання. Перед відвідуванням сауни рекомендується проконсультуватися з лікарем, особливо якщо є певні медичні стані, такі як нестабільна стенокардія, артеріальна гіпертензія чи серцева недостатність.

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...