10 фактів про лінолеум, які потрібно знати перед покупкою
Лінолеум — один із найпопулярніших видів підлогових покриттів. Його відрізняє бюджетна ціна, простий монтаж і різноманіття забарвлень.
Він простий у догляді, не боїться вологи і не розсихається. Якщо ви збираєтесь купити лінолеум, то слід врахувати деякі тонкощі. У цій статті ми розглянемо 10 фактів про лінолеум, які потрібно знати перед покупкою.
1. Лінолеум ділять за класами зносостійкості
Що вищий клас, то міцніше підлогове покриття і більша його зносостійкість. Лінолеум, призначений для житлових приміщень, належить до 21, 22 і 23-го класу. Матеріали 31-34 класу підійдуть для громадських приміщень типу шкіл, магазинів, лікарень, перукарень. І, нарешті, лінолеум 41-43 класу зносостійкості виготовляється спеціально для промислових приміщень. Його термін служби може становити кілька десятків років.
2. Підлога під лінолеумом має бути максимально рівною.
Через свою еластичність вінілові підлогові покриття сприймають навіть зовсім незначні нерівності та шорсткості, тому основа має бути якомога більш гладкою, інакше лінолеум швидко прийде в непридатність. Особливо важливо дотримуватися цієї умови, коли матеріал покриття тонкий.
3. Лінолеум може давати усадку
Наслідком усадки лінолеуму може стати такий неприємний дефект, як щілини між укладеними листами покриття. Щоб цього не сталося, матеріал обрізають тільки через три доби після приклеювання. Під час купівлі завжди беріть лінолеум із запасом.
4. Сильний хімічний запах свідчить про наявність шкідливих речовин
Інтенсивне хімозне «амбре» — це практично стовідсоткове свідоцтво низької якості матеріалу, а також наявності в ньому токсичних речовин, випаровування яких може призвести до головного болю, слабкості, нудоти та інших симптомів отруєння. Ніколи не купуйте лінолеум із підозрілим запахом.
5. Перевіряйте зовнішній вигляд лінолеуму в розкатаному вигляді.
Перед покупкою уважно розгляньте декор лінолеуму, розгорнувши рулон. Зверніть увагу, щоб малюнок мав рівномірний відтінок без світлих смуг, різнотону та інших дефектів. Також перевірте якість матеріалу — тут не повинно бути горбів і відшарування плівки. Не купуйте лінолеум з нерівностями і заломами на поверхні — після монтажу вони, швидше за все, не розгладяться.
6. Натуральний лінолеум? Так, таке буває!
Існує лінолеум, зроблений виключно з натуральних природних матеріалів (деревного і коркового борошна, лляної олії, соснової смоли, вапнякового порошку і джутової основи). Таке підлогове покриття володіє антибактеріальними властивостями, не вигоряє на сонці, просте у догляді і довго служить. Його недоліки — крихкість, жорсткість, що збільшується з роками, і висока ціна.
7. Лінолеум згортають лицьовою стороною всередину
Під час купівлі зверніть увагу, щоб продавець правильно скрутив рулон. Якщо лінолеум згорнуто лицьовим боком назовні, то під час зберігання його необхідно додатково обмотати зверху захисною плівкою.
Порада: ніколи не приклеюйте скотч до лінолеуму — клейкий слід, що залишився, потім буде непросто видалити.
8. Лінолеум має «вуаль дозрівання»
«Вуаль дозрівання» — це тимчасова зміна кольору лінолеуму, яка виникає під час висихання рослинних олій. Згодом явище безслідно зникає під впливом ультрафіолетового випромінювання. Наприклад, при яскравому сонячному світлі так звана «вуаль дозрівання» зникає на 80% приблизно за годину, а в хмарну погоду — за 3 години.
9. Лінолеум не любить соду і нашатир
Чищення за допомогою соди погано діє на лінолеум — він вицвітає і втрачає блиск. Крім того, небажано застосовувати нашатирний спирт і засоби для чищення з абразивами. Якщо на поверхні вінілового покриття з’явилися плями, що не змиваються водою, то їх зазвичай видаляють скипидаром або скипидарними мастиками. Також можна використовувати вологий порошок крейди.
10. Лінолеум може вбирати в себе деякі речовини
Якщо на лінолеум пролити каву, чай, сік, вино, чорнило, йод або зеленку, то слід негайно протерти пляму, поки рідина не вбралася. Якщо ж вбирання відбулося, то можна спробувати видалити пляму дрібним наждачним папером, а потім протерти поверхню оліфою або лляною олією.
Висновок
Перед покупкою лінолеуму варто ретельно вивчити всі його характеристики, визначити, який тип покриття підійде саме для вашого приміщення, і розрахувати свій бюджет. Ціна лінолеуму залежить від його складу, товщини, класу зносостійкості та складності дизайну. Натуральний лінолеум, як правило, дорожчий, ніж вініловий, проте він є екологічнішим і довговічнішим. Проте, на ринку можна знайти і бюджетні варіанти, які задовольнять потреби навіть найбільш вимогливих покупців.
Правильний вибір лінолеуму дозволить вам насолоджуватися його красою та функціональністю протягом багатьох років.