Яким вимогам має відповідати рекуператор: корисні поради щодо його вибору

03.04.2023 | Раздел: Ремонт своими руками

Побутові рекуператори все частіше стають незамінними приладами як в житлових приміщеннях, так і в офісах.

 

Він дозволяє забезпечити потік свіжого повітря без зайвих втрат тепла.

Різновиди рекуператорів

Рекуператорам не потрібно встановлювати повітроводи, а тому процес монтажу здійснюється в короткий термін і коштує дешевше. Встановлювати рекуператори можна на будь-якій стадії ремонту або після його завершення. Щоб в квартирі був оптимальний мікроклімат, необхідно розуміти який рекуператор кращий.

Наведемо рейтинг найпопулярніших і доступних моделей:

 1. Blauberg Vento Expert Plus WiFi.
 2. Prana 150.
 3. Вентс ТвінФреш РА-50.
 4. Mitsubishi Electric Lossnay VL-100EU5-E.
 5. Blauberg Vento Expert A50-1 W.
 6. Helios KWL EC 45.
 7. BLAUBERG VENTO EXPERT A100-1 S10 W V.2.
 8. Maico PushPull PP 45 K.
 9. Домовент Соло РА1-35-9 р.

Рекуператор являє собою теплообмінник, в якому два потоки повітря циркулюють між собою і не змішуються. Такі стінові вентилятори дозволяють заощадити на витратах по монтажу вентиляційних систем, а також забезпечують постійний і якісний повітрообмін.

Як вибирати рекуператор?

В першу чергу рекуператор в квартиру вибирають по продуктивності. Цей розрахунок показує витрата повітря м3 на годину і залежить від площі приміщення і кількості знаходяться в ньому людей. Деякі моделі мають додаткові функції, які регулюють витрату повітря.

Далі необхідно звертати увагу на спосіб направлення повітряних мас. Вони бувають: перехресними, реверсивними або прямоточними. Матеріал виконання також вважається важливим критерієм, від цього залежить тривалість і якість його роботи. Рекуператори можуть бути керамічними, мідними, алюмінієвими або целюлозними.

Моделі можуть відрізнятися і наявністю додаткових функцій:

 • примусове нагрівання повітря;
 • фільтрація;
 • рівень шуму і можливість переведення приладу в нічний режим;
 • наявність автоматики;
 • відведення конденсату;
 • шумоізоляція на вуличній стороні.

У сучасних і більш дорогих моделях можуть зустрічатися і інші додаткові функції, які допоможуть отримати чисте повітря з максимальним комфортом для мешканців. Існують також рекуператори, що працюють від Wi-fi і ними можна управляти за допомогою смартфона. Якість і ефективність рекуператорів давно доведена і вони встигли отримати заслужено високу оцінку. Для комфортного мікроклімату в приміщенні важливо правильно вибирати рекуператор за параметрами житла.

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...