Звідки в кадастрі з’являються помилки та як їх виправляти?

01.02.2024 | Раздел: Загородный дом

Випадково переплутана цифра у площі або координатах здатна спотворити інформацію про земельну ділянку у Земельному кадастрі: перетворити 2 га на 20, змінити вид цільового призначення, перенести на кадастровій карті розташування ділянки на територію сусіда.

Досвідчені землевпорядники компанії Київські землі радять мінімум раз у рік перевіряти відомості про землю в ДЗК, щоби вчасно виявити та виправити помилки в кадастрі.

Які помилки виявляють у Земельному кадастрі

Найчастіше помилки знаходять під час підготовки пакетів документації для приватизації землі, присвоєння кадастрового номеру, продажу земельної ділянки, укладання договорів оренди, іпотеки, отримання спадщини або поділу чи об’єднання ділянок.

Найбільш розповсюджені помилки у Земельному кадастрі:

  • помилково зазначені площа, розташування, межі;
  • категорія земель або вид використання не відповідають дійсності;
  • відомості про обмеження у використання або межі частини ділянки, на яку розповсюджується обмеження та обтяження, у т.ч. право сервітуту.

Новий формат Витягу з ДЗК запроваджений у жовтні 2023 року розширив коло виявлених помилок. Витяг з ДЗК містить максимум інформації про ділянку: нормативна грошова оцінка, відомості про землевласника та землекористувача, правовстановлюючі документи, договори оренди та суборенди, відомості щодо використання надр тощо.

Чому у Державному земельному кадастрі з’являються помилки

Земельний кадастр є інформаційною системою, що має декілька джерел наповнення інформації. Частина відомостей про ділянки надходить автоматично зі сторонніх державних реєстрів, частина була перенесена з баз даних, що існували до початку дії ДЗК у 2013 році. Щодня відомості про ділянки поповнюються новими даними, які вносять державні кадастрові реєстратори та інші уповноважені особи на підставі тисяч документів. Помилки у ДЗК – об’єктивна реальність, яку варто враховувати землекористувачам та землевласникам.

Як виправити помилки у ДЗК

Потрібна консультація досвідченого землевпорядника. Виправлення помилок у Земельному кадастрі має декілька алгоритмів, залежить від того, який саме орган та в якому документі або електронному носії допустив помилку. Землевпорядник знає – в яких випадках достатньо оформити повідомлення ДЗК про технічну помилку, в яких потрібно вносити виправлення у землевпорядну документацію, держакт, рішення сесії або суду. Зазвичай для виправлення технічної помилки у ДЗК землевпоряднику достатньо 1-6 днів.

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...