Як зберегти електром’ясорубку в робочому стані: регулярне обслуговування та ремонт
Як і будь-який інший прилад, м’ясорубка може перестати нормально працювати. Багато чоловіків намагаються самостійно знайти причину поломки та вирішити проблему.
Однак набагато простіше заздалегідь подбати про те, щоб прилад прослужив якомога довше. Та звісно варто пам’ятати про найчастіші поломки м’ясорубок.
Чому електром’ясорубки виходять з ладу
Можна виділити 3 найпоширеніших причини виходу м’ясорубки з ладу:
- Знос решітки та ножів. В процесі експлуатації будь-який прилад псується, і електром’ясорубка не є винятком. За частого використання такі деталі, як решітка і ножі, можуть зіпсуватися і вибити з ладу весь прилад. Тупі ножі — одна з найпоширеніших проблем. Тому, щоб зрозуміти, чому електрична м’ясорубка жує м’ясо, перевірте справність ножів і решітки. Щоб продовжити термін служби всіх деталей і запобігти раптовому псуванню решітки та ножів, обов’язково мийте прилад після кожного використання і добре просушувати кожну деталь окремо.
- Неякісна збірка. Однією з причин, чому м’ясорубка жує м’ясо, можуть стати неправильно зібрані комплектуючі. Тому, якщо ви помітили, що м’ясорубка погано крутить м’ясо, спробуйте спочатку розібрати її та перевірити, чи правильно ви вставили деталі. Обов’язково перевірте, яким боком були вставлені ножі. Дуже часто відповідь на запитання, чому м’ясорубка не крутить м’ясо, криється в неправильно вставлених ножах.
- Перевантаження м’ясорубки. Як у будь-якого електроприладу, м’ясорубка має свій максимум у навантаженні. Не варто класти в неї продукти з верхом. Оскільки прилад не зможе переробити непосильну кількість продуктів. Таке навантаження загрожує не тільки збоєм у роботі або неякісним перекручуванням, а й остаточним ламанням приладу. Особливо це стосується таких продуктів як сире м’ясо. Адже воно має жили, з якими важко впоратися, а за їхньої великої кількості сітка забивається, і м’ясорубка не ріже м’ясо.
Якщо ваш кухонний прилад перестав нормально функціонувати, довіртесь професійному сервісному центру, де проводять ремонт м’ясорубок. Це найвигідніший вибір, який дозволить вам вберегти нерви, гроші та час.
Звісно, є несправності, які можна ліквідувати самостійно. Наприклад, ось що робити, якщо м’ясорубка зажувала м’ясо:
- відключіть прилад від електромережі;
- розкрутіть м’ясорубку;
- уважно огляньте всі деталі й очистіть їх від залишків їжі;
- Спробуйте увімкнути прилад у розібраному вигляді на мінімальній швидкості. Так можна побачити, чи справно працюють усі шестерінки;
- Перевірте, чи всі деталі неушкоджені та цілі;
- якщо все гаразд, зберіть прилад відповідно до інструкції та спробуйте запустити його ще раз.
Як грамотно проводити регулярне обслуговування електром’ясорубки
В першу чергу обов’язково прочитайте інструкцію з експлуатації електром’ясорубки:
- Перед використанням обов’язково перевіряють технічний стан пристрою. Потрібно оглянути корпус, знімні елементи на предмет ушкоджень, перевірити гостроту ножів — за необхідності їх заточити. Через погано наточені ножі зростає навантаження на двигун, а час переробки збільшується.
- Важливо уточнити, чи правильно зібраний прилад, чи всі деталі встановлені. Інструмент ставлять на рівну горизонтальну поверхню. Електричні моделі зазвичай забезпечені присосками, тому вони надійно фіксуються. Після цього можна розпочинати переробку м’яса.
- М’ясо складають у приймальний лоток, подають безперервно, рівномірно. Середній час роботи — 3-10 хвилин. Уточнити цю інформацію можна в інструкції до пристрою. Після чого приладу потрібно дати відпочити. При тривалій роботі двигун перегрівається. Якщо передбачено захист від перегріву, то він автоматично відключається. Якщо захисту немає, то мотор згорить.
- Після закінчення роботи потрібно висмикнути вилку з розетки, почистити і помити окремі елементи.
До правил безпечної експлуатації електричної м’ясорубки входить таке:
- Пристрій не можна надовго залишати працювати на холостому ходу. Якщо порція м’яса закінчилася і потрібно підготувати наступну, то інструмент слід вимкнути.
- Не можна подрібнювати на електром’ясорубці тверді крихкі продукти, через це ножі тупляться, а інші робочі елементи швидко зношуються.
- Шматочки м’яса слід поправляти тільки штовхачем. Категорично не рекомендується подавати шматки руками, якщо пристрій працює.
- Не слід докладати надмірних зусиль при проштовхуванні шматків. Це може призвести до поломки кріпильних елементів.
- У разі появи стороннього шуму або неприємного запаху слід негайно вимкнути пристрій, а потім перевірити, чи все гаразд.
- Якщо м’ясо застрягло, потрібно негайно знеструмити інструмент. Після чого можна ввімкнути реверс або розібрати прилад, та усунути проблему по інструкції вище.