Як зароджувалася Українська сучасна література: цікаві факти з її історії

16.02.2023 | Раздел: Загородный дом

Сучасною українською літературою прийнято вважати твори, написання яких припало на 1991 рік і пізніше.

У цей час Україна здобуває незалежність, саме в цей період відбулося формування української цензури.

Деякі критики і літературні діячі дотримуються думки, українська сучасна література взяла свій початок ще в період перебудови, який припав на 1985 рік. На її становлення справила великий вплив катастрофа, що сталася в Чорнобилі.

Сучасна українська література має значні відмінності від радянського періоду, коли забороні підлягали дуже значущі теми, такі як:

  • Голодомор;
  • вплив наркотиків на життя і здоров’я підлітків і дорослих людей;
  • сексуальність і її прояви;
  • девіантна поведінка підлітків і багато іншого.

З моменту незалежності України, роль письменників у суспільстві та його соціальна функція зазнали перегляду і література набула зовсім іншого напряму.

У сучасній українській літературі є безліч прикладів змішання стилів, що не робить її менш інформативною або духовною збідненою. У ній часто зустрічаються роздуми на різні теми, пов’язані як з сучасністю, так і історичною пам’яттю нації.

Що включає в себе поняття української сучасної літератури

Починаючи з 1991 року, в літературному співтоваристві України стали з’являтися нові і сміливі представники даного роду діяльності. Вони почали змінювати погляд на літературу в цілому, закликаючи сучасників до використання нового літературного руху і використовуючи такі епатажні прийоми, як застосування сленгу, нецензурної лексики, суржику і т. п.

В даний період стали формуватися організації та об’єднання, що стали новим віянням в літературних колах.

Вони без сорому висловлювали думки рідною, українською мовою. Дане товариство було організовано двома літераторами Юрієм Андруховичем і Віктором Неборак, замикав трійцю письменник і перекладач Олександр Ірванець. Їх дітище носило ім’я ТО «Бу-Ба-бу».

Незважаючи на те, що дане творче об’єднання виникло в 1987 році, його розквіт припав на початок 90-х і воно було першою ластівкою, слідом за якою стали з’являтися, як гриби після дощу, нові літературні спільноти.

Активна співпраця то і українських видавництв за радянських часів завжди викликала жорстке протистояння і неприйняття з боку традиційних авторів, вирощених Радянським Союзом.

З широким поширенням мережі Інтернет, літератори стали розміщувати свої твори на спеціальних літературних ресурсах, що сприяло підвищенню літературної культури і духовності сучасної України.

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...