Як самостійно встановити бойлер в квартирі: корисні поради

08.02.2023 | Раздел: Кухня

Не у всіх багатоквартирних будинках є гарячі будинки. У сучасному світі не підключена до гарячого водопостачання квартира здається неможливою.

Але такі будинки справді існують. У деяких воду нагрівають старі котли — вони не справляються зі своїми обов’язками, і вода під крана йде холодна. Потрібен нагрівальний апарат – бойлер. Будь-який магазин сантехніки пропонує безліч моделей цих корисних пристроїв, але принципи встановлення приблизно однакові.

Правила

Квартирні бойлери зазвичай вішаються на стіну. Вони не такі потужні, як підлогові, але потреби середньостатистичної сім’ї задовольняють та обладнання окремого приміщення не вимагають. Але будь-яка стіна не підійде. Вона має бути несучою. Перегородки використовувати можна, якщо вони виготовлені з бетону або цегли. Дерево, газоблоки і, тим більше, гіпсокартон не підходять.

Бойлер вішають якомога ближче до стояка. Зазвичай його розміщують у санвузлі чи кухні. Рідше прилад встановлюють у коридорі.

Для роботи пристрою потрібна розетка. Вона має бути поблизу — провід у бойлера короткий.

Використовувати її для інших цілей не можна. У вологих приміщеннях доведеться встановлювати вологозахищені розетки.

Водонагрівачі бувають горизонтальними, вертикальними та універсальними. Останні дорогі, тому використовуються нечасто. Перші два типи потрібно розміщувати лише у правильному положенні. Якщо вертикальний бойлер перевернути набік, нагрівальний елемент заллється водою та зіпсується.

Поради

У квартиру краще встановити потоковий водонагрівач, що прогріває воду, що йде по трубах. Також є накопичувальні бойлери — вони накопичують воду в баках і постійно прогрівають її до потрібної температури.

Електрики йде багато, а ємність обмежена.

Розміщуйте бойлер так, щоб дістатися до нього було легко. Прилад вимагає обслуговування, а може просто зламатися. Запхати нагрівач у дальній кут – погане рішення.

Перед монтажем ретельно вивчіть стан проводки та труб. Старе проведення може не витримати одночасне використання бойлера та інших електроприладів. Чому потрібно перевірити труби? Водонагрівач трохи послаблює натиск.

При встановленні краще скористатися послугами професіоналів. Процедура для спеціаліста досить складна, є ризик пошкодити техніку. Особлива обережність потрібна моделям, які працюють на газу, а вони найпоширеніші.

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...