Вибираємо насос для криниці: яким вимогам він має відповідати

26.10.2022 | Раздел: Загородный дом

Витягнути 1-2 відра води в день із криниці – не проблема. Але якщо на побутові потреби необхідний більший об’єм? Вихід є!

Це – покупка насосу, завдяки якому ви без зайвих клопотів будете забезпечені водою в достатній кількості для приготування їжі, купання, прання й навіть поливу городу. Але перед покупкою потрібно розібратись, які види насосів пропонують виробники і яка модель підійде саме вам.

Види насосів

Вибираючи прилад, потрібно орієнтуватись в його характеристиках і можливостях застосування в конкретних умовах. За способом установки виділяють поверхневі й занурювальні апарати.

За принципом дії насоси поділяються на:

  • вібраційні;
  • відцентрові;
  • вихрові;
  • гвинтові.

Розглянемо усі варіанти окремо.

Особливості поверхневих насосів

Такі апарати розташовуються або всередині колодязя на плоту з водостійкого матеріалу, або поза колодязем. Основний їх недолік – невелика глибина всмоктування – до 8 метрів. А якщо апарат встановити на відстані до криниці понад 20 м, то вона ще зменшиться. До інших мінусів техніки належать підвищений рівень шуму й потреба в захисті від негоди. На зимовий період її потрібно обладнувати кесоном або розміщувати в теплому приміщенні. Серед плюсів насосів – невисока вартість, більш простий демонтаж та обслуговування.

Глибинні апарати

Такі насоси більш популярні у використанні, адже здатні подавати воду з глибини до 300 метрів. Під час установки потрібно стежити, щоб від дна до апарату залишалось 50–100 см. Інакше він буде всмоктувати воду разом з піском, глиною. Через це механізми насоса швидко зносяться й знизиться якість прокачування води. Глибинні насоси працюють тихіше, ніж поверхневі, адже вода поглинає вібрацію та шум.

Вібраційні моделі

Використовуються для відкачування води з затоплених погребів, підвалів, для подачі води зі свердловини або колодязя, поливу городу. Через невибагливість в експлуатації та техобслуговуванні такі насоси для води в Харкові є досить популярними серед споживачів. Можливе використання саме цих моделей для закачування води, у складі якої є мінеральні солі й луги.

Відцентрові

Підходять для прокачування питної води, часто використовуються в приватному секторі й на дачних ділянках. Апарати майже безшумні, надійні, не підіймають осад з дна. Серед мінусів – невеликий тиск і здатність працювати тільки в чистій воді.

Вихрові

Погано працюють з брудною рідиною, тому встановлюються тільки в колодязях з питною водою. Перекачування відбувається завдяки колесу з лопатками. У порівнянні з попередніми моделями тиск збільшений у 3–9 разів.

Гвинтові

Вироби здатні перекачувати різні суміші. Найчастіше їх використовують для роботи з в’язкими рідинами.

Основні критерії вибору

Купуючи насос, орієнтуйтесь на параметри своєї водопровідної системи. Великий асортимент продукції, представлений у каталозі магазину Алло.юа в Харкові, дозволяє провести порівняльну характеристику апаратів різних видів. Враховуйте їх потужність, продуктивність, тиск води.

У певних випадках будуть не зайвими в насосі: датчик, що відстежує рівень води, гідроакумулятор з реле тиску, бак-накопичувач.

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...