Основні відомості про особливості та призначення теплового насосу
Подорожчання газу та електроенергії змушує багатьох людей, компанії та організації шукати альтернативні джерела енергії. Одним з найсучасніших варіантів є використання теплових насосів.
Щоб зрозуміти особливості роботи цього обладнання, пропонується дізнатися більше інформації на https://www.mycond-heatpump.com.ua/uk/shcho-take-teplovyy-nasos.
Особливості обладнання
Тепловими насосами називають системи, що приймають температуру від різних носіїв і передають їх опалювальні або нагрівальні контури будинку. Працює цей пристрій за принципом холодильника або кондиціонера, тільки у зворотний бік. Воно бере низькотемпературне тепло, перетворює його в нагрів теплоносія в опалювальних контурах будь-яких типів.
Це обладнання має високу енергоефективність, кожен кіловат енергії перетворюється в 4-6 кіловат тепла, яке йде на обгорівши будь-яких приміщень, або наприклад, води в бойлерах, басейнах. Для розуміння всіх можливостей подібного обладнання пропонується вивчити подробиці на https://www.mycond-heatpump.com.ua/uk/cina-teplovogo-nasosu-pid-klyuch-vse-shcho-potribno-znaty.
Тепловий насос може отримувати потрібну температуру з глибоких шарів грунту, підземних вод, пробурених свердловин або з дна водойми, що не промерзає в холодний період.
Серед типів обладнання виділяють:
- Геотермальні, черпають тепло з підземних шарів грунту, пробурених свердловин або дна водойм. Вони мають поєднання матеріалів грунт-вода. Тобто тепло береться від грунту і передається воді в опалювальному контурі.
- Гідротермальні, або поєднання вода-вода. В цьому випадку нагрівання відбувається безпосередньо від рідини. Це може бути товща води річки або озера, підземний водоносний горизонт.
- Аеротермальні або повітря-вода, коли теплоносій нагрівається від атмосфери.
Переваги та вибір
Для роботи пристроїв використовуються інноваційні технології, при цьому витрати на опалення і нагрів води знижуються від чотирьох до шести разів. Системи працюють в різному кліматі, в тому числі в місцевості з морозною і сніжною зимою.
Встановлюючи обладнання, не потрібно погоджувати процедуру з різними інстанціями, оплачувати експертизу і процес приймання в експлуатацію. Самі системи є екологічно чистими, не створюють шкідливих викидів.
При виборі потрібного варіанту розраховують опалювальну площу приміщень, потреби в гарячій воді, якщо застосовуються двоконтурні варіанти. Важливо визначити тривалість зими і переважаючі температури. Необхідно врахувати, скільки тепла буде подаватися в систему в одиницю часу, щоб забезпечити комфортне опалення.
При зверненні до фахівців, розрахунки і монтаж істотно спростяться, експерти визначать найбільш оптимальні варіанти теплонасосів і їх потужність.