Головні переваги лезниківського граніту і правила роботи з ним

14.02.2024 | Раздел: Строительные материалы

Натуральний камінь використовується при обробці фасадів будівель, деталей інтер’єру.

Це красивий і міцний матеріал, який можна експлуатувати тривалий термін, він не втрачає своїх властивостей і служить століттями. Одним з найпомітніших видів даного каменю на території України є Лезниківський граніт.

Особливості натурального каменю

Це міцний матеріал, здатний витримувати значні навантаження, не боїться вологи, впливів перепадів температур, ультрафіолетового випромінювання. Серед основних фізичних характеристик натурального каменю варто виділити:

 1. Його питома вага становить 2650 кг/м3, що є значним показником. Саме цей фактор варто враховувати при виборі граніту для проведення оздоблювальних робіт.
 2. Міцність при тиску становить 135-260 мРа.
 3. Водопоглинання надзвичайно низьке, не перевищує 0,18%.
 4. Морозостійкість становить 50 і більше циклів замерзання і відтавання.
 5. Матеріал має червонувато-жовтий відтінок з вкрапленнями чорного. Названий так граніт за місцем видобутку біля села Лезники в Житомирській області.

Важливим параметром є висока естетична привабливість каменю. Він відрізняється від стандартних гранітів більш теплими відтінками, що робить його затребуваним для оздоблення інтер’єрів. Вони стають яскравішими, затишнішими. Назва каменю «дубовий червоний», підкреслює асоціації відтінків граніту з деревиною цінної породи.

Використання в будівництві

Серед основних варіантів застосування граніту з Лезниківського родовища варто виділити:

 1. Створення плит для обробки фасадів або стін інтер’єру. Ними можна облицювати цокольний поверх, щоб надати будівлі більш красивий і респектабельний вигляд. Приміщенням такий варіант обробки надає урочистість, святковість.
 2. Створення ступенів сходів. Плити можуть служити мостинами, або з них може монтуватися вся конструкція. Такі варіанти добре виглядають всередині приміщень і зовні.
 3. Граніт застосовується для мощення підлог терас, альтанок, легких садових і дачних будівель.
 4. Гранітом облицьовують зони барбекю.
 5. Плитами або пластинами з граніту можуть відбуватися стовпи огорожі, надаючи їм класичний вигляд.
 6. В інтер’єрі таким гранітом можна обробляти передпокої і фойє, ванні кімнати, Кухні, зали прийомів.

При необхідності, плити з граніту можна використовувати для обробки підлог, якщо потрібна особлива урочистість простору.

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...