Особливості проведення експертизи підприємств: якими правилами слідувати

23.08.2021 | Раздел: Полезные советы

В межах актуальної ринкової вартості багато суб’єктів господарської діяльності, до числа яких відносяться як приватні підприємці, так й юридичні особи, а також звичайні громадяни можуть стати учасниками судових розглядів.

Приводами для подібних судових конфліктів можуть бути як адміністративні суперечки, які належать до категорії найбільш поширених причин звернення до суду, так й кримінальне діловодство.

Обов’язковим супутнім фактором в процесі проведення подібної експертизи є підготовка відповідної документації. Експертиза підприємств – характерний приклад документа, який додається до пакета документів в ході юридичних конфліктів. Проведенням самої експертизи повинен займатися тільки профільний фахівець, які має відповідний рівень акредитації. У даній статті ми позначимо лише основні особливості проведення експертизи підприємства, які специфічні особливості варто враховувати.

Цілі проведення експертизи підприємства

Цілей проведення подібної роботи може бути кілька. Вони залежать від особливостей конфлікту, який спричинив юридичний розгляд. До числа найбільш поширених причин проведення експертизи компанії належить:

  • дослідження документів бухгалтерського обліку та звітності;
  • дослідження документів про економічну діяльність конкретного підприємства;
  • дослідження документів фінансово-кредитних операцій.

Якщо експертиза проводиться з метою встановлення економічних особливостей підприємства, визначення специфіки господарської діяльності, то її повинен проводити відповідний фахівець. Він відстежує правильність формування фінансових показників в рамках проведення певного переліку операцій, наскільки правильно вони були відображені у звітності.

Різновиди економічної експертизи

Існує досить велика кількість різновидів проведення подібної експертизи. Наприклад, експертиза кількості, якості або комплектності товарів. Вона зазвичай здійснюється для підтвердження фактичної інформації та порівняння з товаросупровідними документами. Її також можуть затіяти для проведення лабораторних випробувань.

Ще один не менш популярний формат – експертиза підтвердження технологічного процесу. Вона може знадобитися у ряді випадків. Зокрема, для отримання сертифікату походження, визначення фактичного коду товару або виробничої діяльності. Її також потрібно провести для отримання дозволів або ліцензій.

Текст сообщения:

Имя:

E-mail: